POKÓJ ZAGADEK OLIMP

Escape room przygodowy i edukacyjny – doskonale nadaje się tez na wspólną zabawę dla całej rodziny, grup szkolnych czy integrację firmową

Stopień trudności – 4/6

Czas gry: 60 minut

Średni czas ucieczki: 54 minuty

Liczba graczy: 2-5

Akcja escape roomu zatytułowanego Olimp rozgrywa się czasach w starożytnej Grecji. Właśnie zakończyły się igrzyska olimpijskie. Wszyscy bogowie greckiego panteonu wraz z herosami świętowali zakończenie sportowych rywalizacji. Zarówno mieszkańcy Olimpu, jak i Hadesu bawili się wspólnie bez opamiętania, pijąc wino z Piwnic Dionizosa i tańcząc do białego rana. Szalonym harcom nie było końca. Korzystając z tego zamieszania, ktoś postanowił zrobić bogom psikusa i wykradł im ich atrybuty. Przed graczami tego pokoju zagadek stoi arcytrudne zadanie. Herkules, Odyseusz i Achilles nie mogą pomóc Wam w tej heroicznej akcji. Sami musicie odnaleźć i zwrócić bogom tak ważne dla nich i niezbędne do władania atrybuty, które zapewniają im boską moc, a które utracili podczas hucznego wieczoru. Działajcie szybko i skutecznie, gdyż panujące na Olimpie zawirowania wpływają bezpośrednio na losy ludzkości. Minął dopiero jeden dzień, a na ziemi bez wsparcia greckich bogów zapanował chaos. Naszą planetę dotknęły już pierwsze kataklizmy, a z każdym dniem będzie coraz gorzej… Trzeba zapanować nad sytuacją! Na to zadanie, jak zawsze w Room Escape Warszawa, macie aż lub tylko 60 minut! Warto sprostać zadaniu, czeka na Was nie tylko chwała bohaterów! W tym całym zamieszaniu nadarza się jeszcze jedna szczególna i niepowtarzalna okazja. Korzystając z panującego bałaganu i bezsilności bogów, gracze tego pokoju zagadek mogą spróbować wykraść greckim bogom: nektar i ambrozję – mityczny napój i pokarm, które zapewniały mieszkańcom Olimpu nie tylko nadludzką siłę i nieziemską moc, ale przede wszystkim nieśmiertelność. Dzięki nim uda Wam się uciec z Olimpu bez szwanku i uniknąć gniewu Aresa. Czy potraficie przemierzyć Styks, pokonać Cerbera i uciec przed gromowładnym Zeusem? Niech prowadzi Was mądrość Ateny! Czas ucieka, trzeba działać, nie bójcie się dokonać niemożliwego.

Mityczna przygoda w escape roomie rodem ze starożytnej Grecji składa się z kilku etapów. Wewnątrz pokoju zagadek kryją się liczne niespodzianki, skrytki i zaskakujące rozwiązania. Niepowtarzalny klimat pomieszczeń przeniesie graczy w dawne czasy potężnych bogów. Oczywiście nie zabraknie zadań zręcznościowych. Nie obawiajcie się, wiedza z mitologii nie jest niezbędna do wykonania zadania, ale na pewno miłośnicy starożytnej Grecji będą mieli fory. Jedno jest pewne, ten pokój zagadek zrewolucjonizuje Wasze myślenie o zabawie w escape room i bardzo Was zaskoczy.