POKÓJ ZAGADEK PIWNICA

Escape room z domieszką strachu – doskonale nadaje się też na wieczór panieński lub kawalerski

Stopień trudności – 5/6

Czas gry: 60 minut

Średni czas ucieczki: 51 minut

Liczba graczy: 2-5

Tajemnicze wnętrze skrywające wiele niespodzianek.

Każde z nas na pewno pamięta ten wszechogarniający strach i dreszczyk emocji, podczas odkrywania ukrytych, ciemnych miejsc, starych piwnic, strychów i opuszczonych budynków. Poczucie wielkiej przygody, wejście w nieznany, przerażający i zakazany świat. W tym escaperoomie znajdziecie mnóstwo dziwnych przedmiotów, które pobudzą wyobraźnię i zbudują w Waszych głowach niezwykłą historię. Lęk z dawnych lat może powrócić, gdy drzwi tego pokoju zagadek zatrzasną się i usłyszycie zimny szczęk przekręcanego zamka…

Amatorzy zabaw escaperoom z lekkim dreszczykiem znajdą tu coś dla siebie. Mroczna muzyka, efekty dźwiękowe i nietuzinkowy zestaw zadań. Przedmioty, które można odnaleźć tylko w piwnicy starego domu, które właściciele przez lata gromadzili. Z pozoru wydają się one do siebie nie pasować. Wiele z nich, znajdziecie w tej właśnie piwnicy, chociaż ich lata świetności odeszły już w niepamięć. Każdy z nich jednak, może okazać się kolejnym ogniwem w poszukiwaniu drogi do wyjścia…

Tajemnica starego domu, duchy przeszłości skrywające straszne historie. Ukryte pomieszczenia i ściany, które widziały pewnie niejedną zbrodnię… Czy Wy też staniecie się ofiarami i świat o Was zapomni? Czy jednak wydostaniecie się zanim zgaśnie nadzieja. Możecie liczyć wyłącznie na siebie. Swój spryt, inteligencję, intuicję i przyjaciół z Waszej drużyny.

Przygoda w Piwnicy (ul. Śniadeckich 1/15, Warszawa) to Escape Room (pokój zagadek), w którym warto rozpocząć przygodę z escaperoomami. W tym pokoju można nauczyć się logiki i zasad gry escapegame, tak aby w kolejnych czuć się już zawodowym graczem. Nie jest to jednak łatwy pokój, głownie z uwagi na dużą liczbę poukrywanych w nim zagadek i mechanizmów oraz sporą liczbę praktycznych przedmiotów będących zarówno zagadkami, podpowiedziami, jak i rozwiązaniami kolejnych wyzwań. Ich znaczenia i funkcji musicie się jednak domyślić.

Czas kurczy się nieubłaganie, a na ucieczkę z pokoju macie tylko 60 minut. Trzeba działać szybko i współpracować, aby wydostać się z potrzasku! Niech nie zwiedzie Was pierwszy sukces, bo wkrótce przekonacie się, że nasza Piwnica to istna studnia bez dna, a im dalej tym bardziej mrocznie i zagadkowo.

OPINIE

Piąty pokój, który robię w Room Escape i kolejna piąteczka ode mnie.

Tym razem poszliśmy we trójkę i gdy już myślałam, że uda nam się pobić rekord, okazało się, że jeszcze spoooro przed nami.

Zagadki nie są trudne, nie są też za proste. Dużo grzebania, szperania i zaglądania – mega zabawa. Jeszcze w żadnym pokoju godzina nie minęła mi tak szybko. Do końca zostało magiczne 10 sekund. Fajny klimat, bardzo dobra muzyczka. Mega, zaryzykuję i powiem że równie dobry co Rycerski na Inżynierskiej. Polecam wszystkim !!

Panema1000

Piwnica

Do piwnicy poszliśmy zachęceni poprzednim pokojem w tej firmie a ten zachęcił nas do odwiedzenia kolejnych! Największym atutem tego pokoju są kolejne przestrzenie które odkrywamy z czasem. Zagadki są całkiem ok, bardziej podobały mi się w Indianie co nie znaczy, że były słabe bo pokój zdecydowanie trzyma wysoki poziom! Zdecydowanie polecam nawet jak na pierwszy escape room.

Haosdew

fantastyczna zabawa!

Jako że był to już nasz czwarty pokój, zagadki nie sprawiły nam większych kłopotów i udało się uciec 10 min przed czasem bez podpowiedzi. Cały pokój bardzo logiczny (ale nie oczywisty) i pełen ukrytych zakamarków 🙂 zagadki świeże i zaskakujące, ciekawy wystrój (trochę creepy), fantastyczna obsługa, co tu dużo pisać- PIWNICA TRZYMA POZIOM! 🙂

Mostowicz e

Idealne miejsce na pierwszy raz!

Mój pierwszy raz z zabawą w ucieczke z pokoju. Trochę wiedziałem czego się spodziewać, bo wielu moich znajomych polecało mi to miejsce, ale i tak to, co zobaczyłem w środku mega mnie zaskoczyło. Świetna zabawa, wymyślne zagadki, może nawet czasami za bardzo. Niedosyt, bo nie udało nam się wyjść przed czasem, ale ogólnie nie żałuję. bardzo miła obsługa!

Michał P

Moja opinia

Bardzo miła obsługa, zaangażowana w swoją pracę, na plus oceniam wprowadzenie.

Pokój oceniam bardzo pozytywnie. Byliśmy w 4 osoby i nikt się nie nudził, każdy miał co robić. Duży plus za wieloetapowość gry oraz różnorodność i mnogość zagadek bardzo logicznie połączonych w całość.

Super klimat pokoju, fajne elementy… W sumie nie mam się do czego przyczepić:)

Polecam!

Qastera

Na pierwszej wizycie się nie skończy!

Do Room Escape trafiłem przez przypadek, kumpel dostał voucher na urodziny i wziął nas ze sobą. Wybraliśmy pokój Piwnica bo mieliśmy ochotę na dreszczyk emocji. Muszę przyznać, że zabawa przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Znajomi bardzo chwalili to miejsce i teraz wiem dlaczego. 60 minut minęło a ja nawet nie zorientowałem się kiedy. Biegaliśmy, krzyczeliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki i ledwo, ledwo ale się udało. Przyszliśmy z nadzieją że pobijemy rekord, ale nawet nie byliśmy blisko :)! Fenomenalna zabawa, polecam każdemu, a ten rekord to pobijemy w następnym pokoju.

salceson prime