Pokój zagadek WEHIKUŁ CZASU – przygoda w czasoprzestrzeni

Exitroom przygodowy – doskonale nadaje się grup, które chcą sprawdzić komunikację w zespole

Stopień trudności – 5/6

Czas gry: 60 minut

Średni czas ucieczki: 56 minut

Liczba graczy: 2-5

Wnętrze starego wojennego bunkra, gdzieś na środku pustyni.

Wehikuł Czasu, to niezwykła machina, która pozwoli Tobie i Twojej drużynie przemieszczać się w czasie i przestrzeni. Wejdź tam, gdzie nauka krzyżuje się z historią, a rzeczywistość pokonuje granice wyobraźni! Tajemniczy exit room przenosi w czasie i przestrzeni, łącząc miejsca i epoki na pierwszy rzut oka zupełnie inne… A jednak mają coś wspólnego. Dowiedz się co to jest i ułóż ostateczną układankę!

Winda czasu – swoisty port – pomoże Wam przemieszać się w miejsca oddalone od siebie o stulecia. Czasem będziecie musieli się rozdzielić i komunikować ze sobą na odległość, aby wspólnie rozwiązać zadania, które przenikają się w czasoprzestrzeni. W tym pokoju bowiem przyszłość, przeszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą. W każdym miejscu i czasie, które będziecie odwiedzać przygotowaliśmy dla Was niezwykłe zadania. 60 minut to naprawdę bardzo mało czasu, aby zdążyć je wszystkie rozwiązać, więc musicie od razu działać sprawnie i szybko.

Wehikuł Czasu exit room (Warszawa, Inżynierska) posiada wnętrze wojennego bunkra ukrytego gdzieś w piaskach pustyni okaże się dla Was początkiem fascynującej przygody. W tym pokoju zagadek bardzo przydadzą się Wam: sprawna komunikacja w grupie oraz spostrzegawczość i kojarzenie faktów. Z okruchów informacji, zbieranych w różnych epokach, które będziecie przemierzać, musicie złożyć ostateczne rozwiązanie. Czy zdążycie jednak pokonać czas?

Nie jest to prosty exit room i wymaga od graczy, aby tworzyli naprawdę zgrany zespół. Będziecie musieli poskładać wszystkie elementy zagadek w jedną całość, aby otworzyć drzwi i wrócić do naszych czasów. Część informacji znajdziecie na początku gry, inne dopiero pod koniec zabawy. Musicie być bardzo uważni i niczego nie zgubić po drodze.

To dość kompaktowy pokój zagadek w Room Escape Warszawa ®, w którym teambuilding jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Nie polecamy go dwuosobowym zespołom, bo ta gra może się okazać prawdziwym wyzwaniem. Nasz exit room to pokój dla ambitnych i doświadczonych graczy real life escape game. Mieszają się tu nowoczesne rozwiązania z mechanizmami z dawnych wieków. Wielu z Was na pewno zaskoczymy. Jeżeli macie już trochę doświadczenia ten pokój jest stworzony z myślą właśnie o Was.

Czas w Wehikule płynie nieubłagalnie, nie macie nad nim żadnej władzy, ale możecie go przechytrzyć. Jeśli dobrze pokojarzycie fakty i nauczycie się sprawnie przemieszać w czasoprzestrzeni może uda Wam się wyrwać z pęt czasu i rozwiązać ostateczne zadanie.

OPINIE

TOP!

Room Escape trzyma najwyższy poziom, numer 1 w Warszawie, a może nawet w Polsce! Super wystrój, przemyślane i dopracowane w 100% zagadki z mnóstwem elektroniki, duża przestrzeń. Miła obsługa, udało nam się wyjść chwilę przed czasem ze 100% satysfakcją. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia na mapie Warszawy! Czekamy na kolejne pokoje! 😉

Dawid

Podróże kształcą!

Zacznę od tego, że sam pomysł na pokój – czyli podróż w czasie – jest już sam w sobie świetny. Potem jest tylko lepiej. Duża przestrzeń do odkrycia, nieszablonowe zagadki (zagadka z radiem to mój osobisty faworyt :)) i ogólnie najwyższy poziom. Po ekipie Room Escape i doświadczeniach z pozostałych ich pokoju oczekiwałam bardzo dużo, ale dostałam więcej. Pokój pod względem trudności jest w mojej ocenie dość skomplikowany, a dwie zagadki sprawiły nam bardzo dużo problemu – bez pomocy nie dalibyśmy na pewno rady.

MK

Genialny pokój!

Jako wielka fanka DoctoraWho byłam bardzo ciekawa, co znajdę w tym pokoju i ani trochę się nie zawiodłam. Musieliśmy łączyć fakty z przeszłości z tymi z przyszłości, podróżować przez czas i przestrzeń, nadawać komunikaty i wysilić wyobraźnię. Kolejny pokój zagadek, w którym liczba kłódek została ograniczona do minimum, a zastosowane rozwiązania tachnologiczne zaskakują 😀 Wyszliśmy baardzo ustysfakcjonowani. No i obsługa jak zawsze przemiła!

Monika K

wielkie WOW

Ten exit room robiłam jako pierwszy w lokalu na Pradze i wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Wielki ukłon dla osób, które to stworzyły. Widać, że włożone zostało mnóstwo pracy i pomysłów. Bez współpracy i kilku podpowiedzi nie dalibyśmy rady wyjść z Wehikułu pełnego zagadek 🙂

Obsługa na Pradze była również sympatyczna, jak ta na Śniadeckich. Jeszcze mamy jeden pokój do zrobienia w tym lokalu i na pewno niedługo do Was wrócimy.

Anna C.

Sprytnie pomyślane

Bardzo ciekawe zagadki zmyślnie ze sobą powiązane. Dużo kombinowania i myślenia. Niezwykle rozwijające, zwłaszcza, jeśli chodzi o współpracę i komunikację międzyludzką. Przy okazji, niezły test dla par 😉 Polecam wszystkim ambitnym ten exit room. To miejsce dla tych którzy lubią wysiłek intelektualny, dobrą zabawę i współpracę 🙂

Magda t

Room Escape – znowu moim mistrzem

Wehikuł Czasu to mój czwarty pokój w Room Escape i muszę przyznać, że jeszcze ani razu mnie nie zawiedli.

Tym razem wybraliśmy się 4-osobową ekipą i chyba idealnie trafiliśmy, bo nikt z nas ani przez moment się nie nudził, wyszliśmy z 5 minutowym zapasem czasu.

Troszkę się bałam co może wyjść z tej podróży w czasie, ale muszę przyznać, że roomowa ekipa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Jak zwykle dużo się dzieje, tu coś się świeci, tam coś trzeba wcisnąć, żeby gdzie indziej coś wyskoczyło – no MEGA !!! Zagadek jest sporo i są baaaardzo różnorodne także każdy znajdzie coś dla siebie. Wielki plus za patent z krótkofalówkami – myślałam że nic z tego nie wyjdzie, a okazały się być najlepszą częścią zabawy.

Wyszłam zachwycona, żałuję tylko że na Inżynierskiej to mój ostatni pokój ale zostały jeszcze dwa w Centrum które już niedługo odwiedzę.

Panema1000