escaperoom Warszawa

Instytut Pamięci Narodowej oraz ROOM ESCAPE WARSZAWA zapraszają do edukacyjnego pokoju zagadek w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Dzięki zabawie, uczniowie rozwiną umiejętności pracy w grupie oraz zdobędą wiedzę w nowoczesny, ułatwiający przyswajanie informacji sposób.

Grę Escape Room Instytutu Pamięci Narodowej można bezpłatnie zarezerwować pod numerem telefonu: 505 495 675

Gdzie:

Przystanek Historia, ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa. Gra Escape Room IPN przeprowadzana jest z specjalnie zaaranżowanym, zamkniętym pomieszczeniu.

1-17232

Tematyka:

Escape Room Instytut Pamięci Narodowej przybliża historię Żołnierzy Wyklętych. Gra umożliwia zdobycie konkretnej wiedzy na temat historii z początków Polski Ludowej oraz poznać realia życia Żołnierzy Wyklętych.

Kiedy:

Od 1 października 2017 roku godziny rozpoczęcia gry:
pon-pt: 10:00, 12:00, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30
sob: 10:00, 11:30, 13:00

Rezerwacja i cena:

Grę Escape Room w Przystanku Historia można bezpłatnie zarezerwować pod numerem telefonu: 505 495 675

Czas gry:

Ucieczka z pokoju wraz z omówieniem trwa ok. 1,5 godziny.

Na przejście pokoju zagadek i wykonanie zadania uczestnicy mają 60 minut. Po zakończeniu zabawy można wypełnić ankietę ewaluacyjną i zweryfikować zdobytą podczas gry wiedzę.

Dla kogo:

Udział w grze Escape the Room mogą brać grupy 2-5 osobowe. Minimalny wiek graczy to 12 lat.

Zasady:

Uczestnicy gry jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymają zadanie odbicia więźnia. Aby tego dokonać, będą musieli wykonać serię zadań związanych z historią Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczynając grę Escape Room IPN, nie trzeba posiadać żadnej wiedzy, udział w rozgrywce pozwoli na zdobycie kluczowych informacji niezbędnych do osiągnięcia celu. Taka forma edukacji wykorzystuje zjawisko znane z innych gier edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej, czyli naukę przez zabawę.

Pokój zagadek dla IPN zrealizował Room Escape Warszawa®.

ipn1
Materiały IPNipn2
Materiały IPNipn3
Materiały IPNipn4
Materiały IPN

Co to jest ROOM ESCAPE WARSZAWA?

ROOM ESCAPE WARSZAWA, czyli ucieczka z zamkniętego pokoju, to nauka poprzez zabawę. Podczas każdej przygotowanej przez nas przygody, uczniowie mają 60 minut na wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Muszą szukać rozwiązań, łączyć fakty i uruchamiać mechanizmy, które pozwolą im na wydostanie się z pułapki. To zadanie wymagające analitycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. Gra edukacyjna bazuje na pracy zespołowej oraz rozwiązywaniu zadań logicznych, matematycznych i zręcznościowych. To znakomity pomysł na wspólną wycieczkę oraz zajęcia integracyjne, które pobudzą młode umysły i zmuszą uczniów do logicznego myślenia oraz działania w grupie.

Jakie umiejętności rozwijają uczniowie w edukacyjnym escape roomie INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ?

  • płynne myślenie: to zdolność generowania w krótkim czasie wielu rozwiązań (idei, pomysłów) dla określonego problemu. Znaczenie płynności w myśleniu twórczym jest kluczowe w niekonwencjonalnych sytuacjach i pozwala na rozwiązywanie dotąd niespotykanych problemów.
  • kreatywność: umiejętność tę pobudza stosowanie codziennych przedmiotów w celu osiągnięcia niecodziennych skutków. Wiele z przedmiotów nas otaczających posiada wyjątkowe cechy, dzięki którym zwykłe przedmioty mogą być użyte w inny, oryginalny sposób – wystarczy się rozejrzeć!
  • myślenie przyczynowo-skutkowe: dokładna analiza problemu pozwoli na szybsze odnalezienie jego rozwiązania, a świadomość oczekiwanego skutku ułatwi poszukiwanie narzędzi, którymi należy rozwiązać zadanie. Podejście to jest dużo skuteczniejsze aniżeli metoda prób i błędów.
  • działanie pod presją czasu: odporność na stres należy do tzw. kompetencji miękkich pozwalających na skuteczne kierowanie swoim zachowaniem. Presja czasu stresuje, ale jednocześnie motywuje do działania, wyzwala energię i sprawia, że stawiamy czoła przeciwnościom. Ważne jest, aby nauczyć się ją wykorzystywać!
Facebook Google+