Real Life Escape Game to rodzaj zespołowej gry przygodowej offline, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu (tzw. pokój zagadek), w której  uczestnicy muszą:

  • rozwiązywać szereg zagadek logicznych,
  • otwierać tajne skrytki,
  • odkrywać ukryte pomieszczenia,
  • uruchamiać różnego rodzaju urządzenia,
  • i współpracować jako drużyna.

Wszystkie te działania są powiązane ze sobą i prowadzą ku finałowi zabawy, jakim jest ucieczka z zamkniętego pokoju. Zabawa odbywa się w świecie rzeczywistym pod presją czasu i z reguły trwa 60 minut. Gra Escape Room odbywa się pod czujnym okiem kamer. Gdy uczestnicy mają  problemy lub nie wiedzą, jak rozwiązać daną zagadkę, operator wyświetla na ekranie monitora podpowiedzi. Jest to zupełnie nowy rodzaj rozrywki, w którą mogą grać zarówno dorośli jak i dzieci.

escaperoomwarszawa

Geneza gry typu „Ucieczka z pokoju”:

Gry typu Escape the Room mają swoje korzenie w świecie wirtualnym. Uczestnicy zabawy komputerowej musieli wydostać się z pomieszczenia, rozwiązując serie rebusów i zagadek, wyklikiwać ukryte przedmioty, otwierać kolejne tajemne przejścia. W dobie, gdy ogrom czasu spędzamy przed komputerem coraz większą popularność zyskują zabawy, które pozwalają na oderwanie się od monitora. Nota bene pierwszą grę real life escape game stworzyła grupa programistów. Powstała ona w 2006 roku w Dolinie Krzemowej, a scenariusz zabawy był inspirowany twórczością Agathy Christie.

Z czasem gra RoomEscape okazała się ważną atrakcją turystyczną i zaczęła bić rekordy popularności. Prawdziwą ewolucję przeszła w Azji, gdzie w roku 2008 w Kyoto (Japonia) 35-letniTakao Kato, w magazynie złomu stworzył i rozwinął pomysł na zabawę. Taka forma rozrywki bardzo szybko zyskała wielu sympatyków w Chinach i Singapurze. Kilka lat temu gra przywędrowała do Europy i podbiła na początek serca Węgrów, a z czasem pojawiła się w innych Państwach Starego Kontynentu.

EscapeRoom w Warszawie

W Polsce w gry real life escapegame można bawić się od 2013 roku. Cały czas powstają nowe pokoje zagadek. Warszawa liczy już blisko 123 pokoje ucieczek, z czego największą ofertę scenariuszy, bo aż dziewięć posiada Escape Room Warszawa® numer jeden w niezależnym rankingu Trip Advisor, finalista Konkursu Dobry Wzór 2015 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Laureat konkursu Dobry Wzór

Kto gra w Room Escape?

Pragnienie przeżycia takiej niezapomnianej przygody jest uniwersalne i dlatego trudno stwierdzić kim jest typowy gracz RoomEscape. Grają studenci, uczniowie, pracownicy korporacji, ludzie wolnych zawodów, rodziny z dziećmi. Wszyscy. Escape Room dla dzieci jest niezapomnianym przeżyciem i daje wiele możliwości nauki. Wiele firm decyduje się na organizację spotkań integracyjnych właśnie w Room Escape Warszawa ®. Odważni wybierają to miejsce na oświadczyny, a także na wieczory kawalerskie i panieńskie. Kto by nie chciał choć na chwilę poczuć się jak nieustraszony Indiana Jones czy średniowieczny rycerz zgłębiający mroczne tajemnice?

Escape Game Warszawa

Włącz kreatywne myślenie!

Jesteś zamknięty w obcym pomieszczeniu pełnym pozornie przypadkowych przedmiotów. Musisz nadać znaczenie otaczającym Cię znakom i symbolom, oddzielić te, które stanowią fałszywy trop od wskazówek, które poprowadzą Cię wprost do wyjścia z pokoju. Aby tego dokonać należy uruchomić drzemiące w Tobie pokłady kreatywności i odkryć w sobie na nowo spontaniczne dziecko. Moment, w którym z pozoru niezwiązane ze sobą znaki układają się w spójną, logiczną całość wynagradza wysiłek włożony w poszukiwania!

Współpracuj

Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie – towarzyszy Ci dzielna drużyna! Współpraca z pozostałymi graczami jest warunkiem koniecznym, bez niej na zawsze zostaniecie zamknięci w mrokach Piwnicy czy Laboratorium szalonego naukowca. Szybko okazuje się, że każdy z graczy ma unikalne kompetencje. Ktoś świetnie liczy, ktoś inny skrupulatnie przeszukuje wszystkie zakamarki, a wszystkim zawiaduje nowo mianowany lider. Niczym drużyna super bohaterów mierzycie się z kolejnymi zagadkami. Komunikacja jest tutaj kluczowa, bez niej Wasze działanie jest jak błądzenie w gęstej mgle. Tylko sprawny przepływ informacji pozwoli na połączenie faktów i rozwiązanie łamigłówki.

Escape the Room

Tik-tak, tik-tak…

Deklarowana podczas rozmów rekrutacyjnych umiejętność pracy pod presją czasu nabiera w The Escape Rooms realnego znaczenia. Czas płynie nieubłaganie, a Ty musisz okiełznać emocje i rozwikłać kolejne zagadki. Pomocna będzie spostrzegawczość i zdolność analitycznego myślenia. Ale spokojnie, nad zabawą czuwa Wielki Brat i w razie problemów służy wskazówką, która, jeśli dobrze wykorzystana, naprowadzi Cię na rozwiązanie.

Ucieczka z pokoju

Podejmij wyzwanie!

Jak często zdarza Ci się na własne życzenie zostać uwięzionym w nieznanym pokoju? W Room Escape Warszawa® sam możesz wybrać pułapkę idealną dla Ciebie i Twojej drużyny. W każdej z sześciu przygód the Escape musisz włączyć kreatywne myślenie, spostrzegawczość i w 60 minut wydostać swoją drużynę z potrzasku!

Walkę z czasem możesz stoczyć po obu stronach Warszawy:  w Centrum w pobliżu metra Politechnika przy ul. Śniadeckich 1/15 oraz w klimatycznym lokalu nieopodal metra Dw. Wileński na Pradze przy ul. Inżynierskiej 1. Sprawdź się!