POKÓJ ZAGADEK SPISEK KARDYNAŁA

Escape room przygodowy i historyczny – doskonale nadaje się na wspólną zabawę dla całej rodziny, grup szkolnych czy integrację firmową

Stopień trudności – 6/6

Czas gry: 60 minut

Średni czas ucieczki: 58 minuty

Liczba graczy: 2-6

Spisek Kardynała Marszałkowska

Pokój zagadek Spisek Kardynała to escape room rodem z filmów płaszcza i szpady. Akcja tej przygody rozgrywa się w stolicy Francji, Paryżu. Atos, Portos, Aramis i D’Artagnan – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Któż z nas nie marzył o wcieleniu się w rolę słynnych muszkieterów? Wreszcie nadarza się ku temu niepowtarzalna okazja. Wyobraźcie sobie, że przenosicie się w czasie do 1625 roku. Francją rządzi Ludwik XIII, ale tak naprawdę toczy się nieustanna walka o wpływy, w której prym widzie ambitny i przebiegły kardynał Richelieu. Panujący w państwie chaos to wspaniała okazja na przejęcie władzy. Richelieu pragnie więc wywołać jeszcze większe zamieszanie i sprowokować Anglię do wojny. W tym celu wpada na chytry pomysł. Postanawia wykraść królowi Anglii najcenniejsze klejnoty. Atos, Portos, Aramis oraz D’Artagnan są poza granicami kraju na tajnej misji. Musicie ich wesprzeć i odzyskać skradzione klejnoty z komnaty kardynała i zdemaskować jego spisek. Nadarza się jedyna okazja. Kardynał Richelieu odprawia mszę w pobliskiej katedrze. Macie więc tylko 60 minut, aby zmierzyć się z tym jakże ryzykownym zadaniem.

Jeśli zabawa pod presją czasu w niezwykłej historycznej scenerii, jest tym, co lubicie najbardziej, to ten pokój zagadek jest przeznaczony właśnie dla Was. W pokoju Muszkieterowie macie szansę niepostrzeżenie zakraść się do komnat Kardynała Richelieu, odszukać klejnoty Króla Anglii, i, co najważniejsze, zdemaskować zdradzieckie plany Rechelieu. Możecie poczuć się, jak elitarni wybrańcy królewskiej gwardii, którym powierzono ściśle tajną i jednocześnie kluczową dla losów Państwa i samego króla misję zdemaskowania knowań kardynała oraz jego popleczników. Zbierzcie własną drużynę zaufanych druhów i wspólnie podejmijcie wyzwanie przechytrzenia kardynała. Wspólnie stawcie czoła nieoczywistym, zaskakującym zagadkom ukrytym w komnatach zdrajcy i zróbcie wszystko, co w Waszej mocy, aby zyskać miano najszlachetniejszych obrońców prawdy i honoru. Wykażcie się odwagą i sprytem.

Bądźcie uważni i czujni, nie wszystko złoto, co się świeci, a pokoje kardynała kryją wiele tajemnic i skrytek. Musicie działać jednocześnie szybko i rozważnie, przewidując zasadzki ukryte w pałacu. I pamiętajcie o złotej zasadzie muszkieterów -jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Awanturnicza przygoda w escape roomie, jak na Room Escape Warszawa przystało, rozgrywa się w pomieszczeniach stylizowanych na epokę. W pokoju ukrytych jest sporo oryginalnych zagadek, niespodziewanych kryjówek i rozwiązań. Wszystkie zagadki są stylizowane i zintegrowane z wystrojem komnat, tak aby nie zaburzać charakteru pokoju. Jest to pokój, który na pewno Was zaskoczy, jest niepowtarzalny i po jego przejściu już nic nie będzie takie samo.