Pokój zagadek LABORATORIUM – przygoda w laboratorium szalonego naukowca

Edukacyjny escaperoom – doskonale nadaje się też dla młodzieży szkolnej

Stopień trudności – 6/6

Czas gry: 60 minut

Średni czas ucieczki: 58 minuty

Liczba graczy: 2-5

Wesołe i jasne wnętrze – zupełnie inne niż laboratorium jakiego się spodziewasz.

Każdy z nas ma w sobie coś z naukowca, ale nie każdy jest szalony… Zagadki w tym pokoju takie jednak są! Tutaj można sprawdzić swoją kreatywność, spostrzegawczość, intuicję, ostrość umysłu i koordynację. Nie obędzie się też bez pracy zgranego zespołu! Kilka ścieżek, którymi można podążać w tym pokoju zagadek w końcu zejdzie się w jedną i doprowadzi Was do ostatecznego rozwiązania, które pozwoli na ucieczkę z laboratorium szalonego naukowca. To on postanowił Was gruntownie przetestować… Czy podołacie temu wyzwaniu? Czasu na ucieczkę z tej pułapki jest naprawdę niewiele…

Nowoczesne technologie dają wiele możliwości na stworzenie niezwykłych zagadek – gra świateł, ukryte dźwięki czy nieznane wzory mogą okazać się kluczem do rozwiązania… To pandemonium naukowe, laboratorium fizyczne, matematyczne i optyczne w jednym – będzie można w nim spróbować niemal wszystkiego. To escaperoom nafaszerowany bardzo wysublimowanymi zagadkami, które zaskakują najbardziej wymagających graczy.

Tylko szaleniec mógł stworzyć taki zbiór przedziwnych zadań z pogranicza fizyki i innych dziedzin. Potrzeba odrobiny szaleństwa, aby je wszystkie rozwiązać! Presja czasu jest niezwykła, a najmniejszy błąd może zabrać cenne sekundy niezbędne do wydostania się na zewnątrz escaperoom. Każdy szczegół jest ważny, choć wszystkie podpowiedzi są podane jak na dłoni… trzeba je tylko odnaleźć!

Pokój jest przestronny i przypomina gabinet, pełen przeróżnych przedmiotów począwszy od strzykawek, a skończywszy na klatce do przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów. Zabawa w escaperoom Laboratorium (Warszawa – Śródmieście) odbywa się pod wyjątkową presją czasu, a jej zakończenie jest zaskakujące. Wasz wysiłek zostanie nagrodzony jeśli udowodnicie profesorowi, że jesteście coś warci. Jesteście ciekawi, co zaplanował nasz profesor, aby rozbawić Was na koniec tak wymagającej gry?

Pokój polecamy bardziej ambitnym i doświadczonym grupom. Ze względu na wysoki poziom trudności zalecamy, aby do Laboratorium przychodzić w grupach minimalnie trzyosobowych – chyba że jesteście bardzo doświadczoną i naprawdę pełną energii dwójką:) Pokażcie szalonemu profesorowi na co Was stać i rozwiążcie jego zadania, a on pokaże Wam jak zabawna i zaskakująca potrafi być fizyka. Zdecydowanie najtrudniejszy escaperoom w Room Escape Warszawa ®.

UWAGA! W pokoju znajduje się ostre, stroboskopowe światło mogące spowodować atak u osób cierpiących na epilepsje.

OPINIE

Fantastyczna zabawa!

Escaperoom to któraś z kolei firma oferująca tego rodzaju rozrywki, którą udało mi się odwiedzić, ale dopiero tam poczułam, jak niezwykłe to może być przeżycie. Laboratorium odwiedziłam z czterema koleżankami w ramach wieczoru panieńskiego. Pokój jest dopracowany i klimatyczny. Zagadki są logiczne, bardzo kreatywne i nierzadko niełatwe. Jest ich na tyle dużo, że każda z uczestniczek miała się czym zająć, dzięki czemu wszystkie zakończyłyśmy zabawę zadowolone. Bardzo podobały mi się rozwiązania techniczne zastosowane w tym pokoju.

LockYou

Jak w Laboratorium

Pokój ze znakomitym wystrojem – naprawdę można poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Mało tego – kilka zagadek, które niezbędne są do wyjścia z pokoju, wymaga wykorzystania praw fizyki i wykonania eksperymentów. Nawet 5-osobowa grupa nie nudzi się w tym pokoju – jest na tyle duży, że każdy ma co robić – a zagadki same w sobie są dość oryginalne. Jednocześnie nie jest wcale najprostszy, choć nie wymaga wielkiego doświadczenia. Zdecydowanie można go zarekomendować grupom średnio-doświadczonym. Początkujący mogą sobie nie poradzić, bardzo doświadczeni przejdą go jak burza, bo, tak szczerze, nie ma tam zagadki, która mogłaby wyjadaczy zatrzymać (chyba że manualna, bo i taka też jest). Tym niemniej jest fajny i wart zwiedzenia, dodam też, że ma całkiem ciekawe i klimatyczne wprowadzenie.

Superwiewiór

Nic dodać, nic ująć.

Zdecydowanie top. Bardzo ciekawy pokój naszpikowany elektroniką. Szczególnie jedna zagadka zapadła nam w pamięć, bo na początku wydawało nam się, że robimy coś mega głupiego. ;D

Poziom trudności dość wysoki – udało nam się dosłownie na ostatni moment. Klimat typowy dla „okołolaboratoryjnego” pomieszczenia.

Zdecydowanie polecam przyjście większą grupą ze względu na mnogość zagadek i wymaganą momentami zręczność.

Sobaczak.katarzyna.x

Labolatorium wymiata

Sama zabawa i zagadki to najwyższy poziom. Świetne rozwiązania techniczne i zagadki manualne. Pokój zagadek zachwyca rozwiązaniami!

Marko

Bardzo polecam

Powiem szczerze, że tego pokoju byłam najbardziej ciekawa. Zawsze kręciły mnie tego typu klimaty i wybrałam się tam z niemałym podekscytowaniem :). Zdecydowanie nie zwiódł moich oczekiwań. Znajomi też byli zachwyceni. Logiczne zagadki, wykorzystane technologie i doskonałe dopracowanie szczegółów to to, co lubię najbardziej i to właśnie w tym escaperoom dostałam :).

Truskawka

Szalone lekcje fizyki

Laboratorium na Śniadeckich zostawiliśmy sobie na koniec, gdyż ekipa wprowadzająca nas do wcześniejszych pokoi twierdziła, że Lab jest troszkę trudniejszy. Nie oszukali nas i ambicje przejścia całego pokoju bez podpowiedzi musieliśmy bardzo szybko odrzucić. Zabawa oczywiście jak była bardzo udana, musieliśmy sięgnąć nie tylko do pokładów naszego logicznego myślenia i kreatywności, ale także odrobiny wiedzy ze szkoły no i zręczności. Gdyby nie końcowe liczenie to byłaby pełna satysfakcja. Takie pokoje powinny być w każdej szkole jako zaliczenie fizyki, albo przynajmniej jako ciekawy sposób na wypróbowanie wiedzy o niektórych zjawiskach 🙂

Nocny_marek